Przejdź do treści

Rolety ścienne zaciemniające

    Czasami zdarza się, że komfort pracy lub chociażby samego przebywania w danym pomieszczeniu może zepsuć zbyt intensywne światło. Z tego powodu powinno się od promieni słonecznych chociaż w pewnym stopniu odgrodzić. Na szczęście w dzisiejszych czasach można nabyć wiele produktów, które takie działania umożliwiają. Chodzi oczywiście o rolety różnych rodzajów. Dlaczego rolety ścienne zaciemniające to rozwiązanie tak skuteczne?

    Rolety w większości przypadków są paskiem materiału, który zależnie od wymagań użytkownika zasłania pewną część okna. Zwyczajne modele, a więc te najbardziej popularne są wykonane z materiału prześwitującego, dlatego, jeżeli ktoś sporo pracuje na komputerze lub zwyczajnie nie lubi światła, te modele nie sprawdzą się najlepiej. Oczywiście, producenci doskonale o tym wiedzieli, dlatego stworzyli rolety ścienne zaciemniające. Posiadają one podgumowaną część, dzięki czemu w stu procentach tamują przepuszczalność światła. Przy tym wszystkim ich cena jest wyjątkowo niska.

    Jak wskazuje nazwa, rolety ścienne zaciemniające są montowane do ściany, ale czasami można je przytwierdzać także do sufitu. To świetne rozwiązanie, jeżeli posiada się wysokie okna. Montaż jest bardzo prosty i intuicyjny. Różnorodność kolorystyczna jest natomiast ukłonem w stronę estetów, którzy pragną w odpowiedni sposób udekorować roletami swoje mieszkanie, by jego odbiór wizualny był jeszcze lepszy! Zwykle rolety ścienne zaciemniające wykonuje się na zamówienie, dlatego występują w wielu wersjach pod kątem rozmiaru.