Przejdź do treści

Rolety ścienne dzień noc

    Czasami zdarza się, że humor może zostać popsuty przez coś tak prozaicznego, jak intensywnie świecące słońce. Zwłaszcza jeżeli promienie opierają się na monitorach podczas pracy lub cały czas dotykają oczu. Z tego powodu warto się od nich odgrodzić. Współczesny rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie, jednak spośród nich na szczególną uwagę zasługują rolety dzień-noc. Dlaczego ten rodzaj rolet cieszy się taką popularnością?

    Rolety ścienne dzień noc to produkty przeznaczone – jak sama nazwa podpowiada – do przytwierdzania do ściany. To dobra alternatywa dla rolet montowanych do samych okien pod względem praktycznym oraz estetycznym. Kiedy bowiem posiada się np. okno składające się z trzech kwater, to należałoby zainstalować trzy osobne rolety okienne, jednak nadal wystarczy do tego jedna ścienna, umieszczona we wnęce okiennej. Jednolity wałek materiału dobrze wygląda, a przy tym zarówno zasłonięcie, jak i odsłonięcie okna trwa dosłownie moment.

    Dlaczego jednak warto postawić na rolety ścienne dzień-noc. Te produkty w odróżnieniu od zwyczajnych rolet nie są pojedynczą płachtą jednolitego materiału. W ich przypadku bowiem chodzi o dwie równoległe warstwy składające się z poziomo ułożonych pasków z nieprześwitującego materiału i siatki. Podczas regulacji łańcuszkiem zależnie od wymagań można dozować dostęp promieni słonecznych do mieszkania w sposób jednolity (zwyczajne rolety odsłonią tylko pojedynczy wycinek okna).

    Dostępne na rynku rolety ścienne dzień-noc często określane są jako zebra. Są doskonałym połączeniem estetycznego wzornictwa, a także praktyczności użycia. Co ciekawe, mimo swojej nazwy rolety te wcale nie muszą być przytwierdzane do ściany, ponieważ można je zamontować na suficie, na przykład, kiedy posiada się bardzo wysokie okiennice. Modele te występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można wybrać model idealnie dostosowany estetycznie do swojego mieszkania.